W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tomograf komputerowy dla Szpitala w Siedlcach

20.07.2021

Wojewoda Mazowiecki wziął udział w oficjalnym otwarciu modułowej Pracowni Tomografii Komputerowej, do której został przekazany tomograf komputerowy przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, a jego wartość to ponad 2,5 mln zł. Uroczystość otwarcia odbyła się 20 lipca br. w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Siedlcach. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki, Robert Szczepanik, Zastępca Prezydenta Miasta Siedlce oraz Mirosław Leśkowicz, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Siedlcach.

Uroczystość otwarcia modułowej Pracowni Tomografii Komputerowej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Siedlcach

Pragnę podkreślić, że Szpital w Siedlcach przez ostatnią falę pandemii bardzo się wyróżnił. Pomógł wielu pacjentom, za co bardzo dziękuję. Praca szpitala była ogromnym wsparciem dla całego Mazowsza, bo byli tu leczeni pacjenci nie tylko z regionu siedleckiego. Musimy się również liczyć z kolejną falą pandemii i być gotowi na każdy scenariusz. Mimo wszystko jestem spokojniejszy, bo możemy na Państwa liczyć. Jestem przekonany, że ten nowoczesny tomograf komputerowy to bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców Siedlec i okolic, gdyż pomoże diagnozować przede wszystkim pacjentów z COVID-19, ale również innych, potrzebujących specjalistycznych badań – powiedział Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

SPZOZ w Siedlcach posiada w swojej strukturze Oddział Chorób Zakaźnych, w których dostępnych jest 27 łóżek, dlatego też od początku epidemii w 2020 r. placówka została zaangażowana w walkę z pandemią.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł przekazał tomograf komputerowy na podstawie decyzji w sprawie udostępniania rezerw strategicznych, wydanej przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w ramach koordynacji działań związanych ze zwalczaniem COVID-19. Decyzja podlega wykonaniu przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Nowy tomograf ma służyć przede wszystkim do diagnozowania pacjentów z COVID – 19, których Miejski Szpital w Siedlcach od początku pandemii jest zaangażowany w walkę z koronawirusem.

Tomograf jest nowoczesnym sprzętem 80 rzędowym. System wykorzystuje w codziennej pracy szereg zaawansowanych technologii, których głównym celem jest znacząca redukcja dawki promieniowania przy jednoczesnym zapewnieniu najwyższej jakości obrazowania. W rezultacie urządzenie zapewnia wykonanie badań z najniższą możliwą dawką promieniowania.

Zdjęcia (6)