W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski z wizytą w powiecie węgrowskim

22.02.2021

22 lutego br. Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski odwiedził gminę Łochów. Podczas zorganizowanego briefingu prasowego podsumowano bieżące inwestycje realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A na terenie Łochowa związane z poprawą bezpieczeństwa i komunikacji na mazowieckim odcinku linii Rail Baltica. Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Senator Maria Koc, Poseł Maciej Górski wizytowali m.in. na budowie wiaduktu drogowego nad torami linii Warszawa – Białystok.

Dwóch mężczyzn i jedna kobieta stojących obok siebie na terenie inwestycji PKP. Ubrani elegancko. Stoją na budowanym wiadukcie pokrytym śniegiem.

Inwestycje prowadzone na terenie Łochowa, to jedne z projektów na międzynarodowej trasie Rail Baltica, która jest ważnym elementem europejskiej i krajowej sieci kolejowej. Projekt wart 236 mln zł netto obejmuje 11 obiektów w woj. mazowieckim, którego środki zapewniają współfinansowanie z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

W celu zapoznania się z realizacją prac, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski odwiedził budowę bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Węgrowskiej i Wyszkowskiej w Łochowie, gdzie trwają prace związane z budową wiaduktu drogowego nad torami linii Warszawa – Białystok. Realizowana inwestycja zagwarantuje bezpieczeństwo mieszkańcom Łochowa oraz sprawność w ruchu kolejowym i drogowym, poprawiając komunikację w mieście i regionie. Nowy wiadukt w centrum Łochowa będzie miał blisko 200 m długości i jezdnię o szerokości 7 metrów, zastąpi zamykany często przed pociągami przejazd kolejowo-drogowy. W trakcie spotkania podsumowano również m.in.: projekt „Prace na linii E75 na odcinku Sadowne – Czyżew wraz z robotami pozostałymi na odcinku Warszawa Rembertów - Sadowne”, który zapewnia budowę 11 obiektów zwiększających poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym.

Inwestycje na międzynarodowej trasie Rail Baltica są istotne dla rozwoju transportu kolejowego i korzystnie zmieniają warunki komunikacji w województwie oraz między ośrodkami miejskim w regionach – powiedział Sylwester Dąbrowski, Wicewojewoda Mazowiecki.

Dzięki inwestycjom PLK od jesieni 2019 r. mieszkańcy Łochowa korzystają z przejścia pieszo-rowerowego pod torami miedzy ul. Dolną i Al. Łochowską, które zapewnia między innymi bezpieczne dojście do szkoły. Efektem modernizacji trasy Rail Baltica jest dostępniejsza stacja kolejowa: wyższe perony, windy, przejście podziemne do pociągów i na drugą stronę miasta.

Zdjęcia (3)