W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta Wojewody Mazowieckiego na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy

12.02.2020

W środę, 12 lutego br. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wraz z p.o. Dyrektora Oddziału GDDKiA w Warszawie Jarosławem Wąsowskim oraz p.o. Zastępcy Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie - Regionalnego Konserwatora Przyrody, Arkadiuszem Malcem odwiedził budowę realizowanego na warszawskim Ursynowie fragmentu drogi ekspresowej S2 – Południowej Obwodnicy Warszawy. Wizyta była okazją do spotkania się z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i zapoznania się z postępem prac nad inwestycją.

Wizyta Wojewody Mazowieckiego na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy

W ramach realizacji inwestycji, polegającej na budowie drogi ekspresowej S2 – POW, na odcinku pomiędzy węzłem Puławska a węzłem Lubelska przewidziana jest budowa m.in.: drogi ekspresowej długości 18,5 km, posiadającej 2 jezdnie po 3 pasy ruchu; tunelu pod Ursynowem; mostu przez Wisłę; estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym; urządzeń ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Projekt budowy zakłada ponadto budowę węzłów: Ursynów Zachodni, Ursynów Wschodni, Przyczółkowa, Wał Miedzeszyński, Patriotów.

Projekt realizowany jest w systemie "projektuj i buduj". Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji, w przypadku zadania C to grudzień 2020 r. natomiast termin zakończenia robót na zadaniu  A i B zostanie wskazany po rozpatrzeniu roszczeń złożonych przez Wykonawców.

Celem inwestycji jest:

  • stworzenie bezpiecznego odcinka drogi ekspresowej zapewniającego wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego o dużych prędkościach podróży,
  • wybudowanie odcinka drogi ekspresowej o parametrach zgodnych z obowiązującymi warunkami technicznymi,
  • rozwój infrastruktury drogowej obszaru metropolitarnego,
  • powiązanie sieci dróg miejskich z istniejącą autostradą A-2 (w węźle Konotopa) i planowaną autostradą A2 w węźle Lubelska i innymi drogami krajowymi.

Zdjęcia (8)