W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wizyta Wojewody Mazowieckiego w Radomiu

06.02.2020

W trakcie czwartkowej wizyty w regionie radomskim Wojewoda odwiedził Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Centrum Onkologii w Radomiu oraz uczestniczył w rocznej odprawie Komendy Wojewódzkiej Policji.

Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podczas rocznej odprawy Komendy Wojewódzkiej Policji.

6 lutego br. Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł wizytacje w regionie radomskim rozpoczął od przyjazdu do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu. Przedstawiciele CPR zapoznali Wojewodę ze statystykami pracy, strukturą zgłoszeń oraz liczbą zdarzeń w poszczególnych miesiącach. W 2019 roku służby interweniowały 580 637 razy.  

Następnie Wojewoda udał się do siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, gdzie uczestniczył w rocznej odprawie kadry kierowniczej Policji garnizonu mazowieckiego. Insp. Michał Ledzion, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu przywitał zgromadzonych gości. W odprawie udział wzięli m.in.: podinsp. Sebastian Strzeżek, mł. insp. Dariusz Krzesicki oraz podinsp. Witold Krawczyk oraz Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury MUW w Radomiu. Wojewoda w czasie odprawy zapoznał się z problematyką pionu logistyki, prewencji oraz pionu kryminalnego. Funkcjonariusze przedstawili zrealizowane działania w 2019 roku przez wydział prewencji KWP w Radomiu m.in.: „Bezpieczne ferie 2019”, „Bezpieczne wakacje 2019”, „Bezpieczna kąpiel”. Wydział prewencji zaprezentował programy na najbliższy rok m.in.:  konkursy dla dzieci i młodzieży, projekt „Policyjna Akademia Konsumenta” oraz mazowieckie obchody święta Policji. Wojewoda Mazowiecki podziękował za zaangażowanie i oddanie służbie w ubiegłym roku.

Następnie Wojewoda udał się do Radomskiego Centrum Onkologii. Szpital onkologiczny w Radomiu działa od 2015 roku, placówka posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie szpitalne w zakresie chemioterapii, radioterapii, chirurgii onkologicznej oraz poradnie onkologiczną i nefrologiczną. Na terenie szpitala prowadzona jest pełna diagnostyka, szpital posiada: PET-CT, MRI, TK, USG oraz RTG. Placówka bierze udział w programach profilaktycznych Ministerstwa Zdrowia: Program Badań Przesiewowych Raka Jelita Grubego oraz w projektach finansowanych z Funduszy Europejskich: Program Profilaktyki Nowotworów Glowy i Szyi. Prowadzone są również badania kliniczne.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}