W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

65-lecie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie

16.05.2023

Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, z siedzibą w Olsztynie, świętował swoje 65. urodziny. Wojewoda Artur Chojecki uczestniczył w uroczystej Gali z tej okazji. Było to niezwykłe wydarzenie, które odbyło się w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie.

65- lecie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie

Pierwsza część spotkania skupiła się na historii Ośrodka, która została przedstawiona w pokazie filmów. To fascynujące doświadczenie pozwoliło przyjrzeć się rozwojowi i osiągnięciom Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego na przestrzeni tych 65 lat. Film ukazał wkład Ośrodka w rozwój rolnictwa w regionie oraz wzbudził refleksję nad tym, jak wiele zostało osiągnięte. Następnie odbył się koncert w wykonaniu Anity Lipnickiej.

Druga część uroczystości była poświęcona wręczeniu odznaczeń "Zasłużony dla rolnictwa" oraz pamiątkowych statuetek z okazji jubileuszu. Było to ważne wyróżnienie dla osób, które wniosły znaczący wkład w rozwój Ośrodka i rolnictwa w regionie. Wręczenie odznaczeń było momentem pełnym wzruszeń i dumy, który podkreślił znaczenie ich pracy i zaangażowania.

„Chciałbym serdecznie pogratulować Panu Dyrektorowi Damianowi Godzińskiemu oraz wszystkim Pracownikom Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego osiągnięcia tego pięknego jubileuszu. Wasza prężna praca i zaangażowanie przyczyniły się do sukcesu Ośrodka i rozwoju rolnictwa w regionie. Życzę nieustającej satysfakcji z podejmowanych wysiłków, pomyślności w realizacji zamierzeń oraz kolejnych sukcesów w przyszłości. To dzięki  Wam Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego jest miejscem, które wyróżnia się doskonałością i poświęceniem dla dobra rolnictwa”. – powiedział wojewoda.

Zadaniem Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie jest prowadzenie doradztwa rolniczego obejmującego działania w zakresie rolnictwa, rozwoju wsi, rynków rolnych oraz wiejskiego gospodarstwa domowego, mające na celu poprawę poziomu dochodów rolniczych oraz podnoszenie konkurencyjności rynkowej gospodarstw rolnych, wspieranie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, a także podnoszenie poziomu kwalifikacji zawodowych rolników i innych mieszkańców obszarów wiejskich.

Celem głównym funkcjonowania Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie jest wzrost poziomu i jakości życia mieszkańców obszarów wiejskich w efekcie pracy doradczej.

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}