W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Akcja „Zaszczep się w majówkę” zakończona dużym sukcesem

04.05.2021

W miniony długi weekend w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie funkcjonował punkt szczepień, obsługiwany przez lekarzy i pielęgniarki ze szpitala dziecięcego w Olsztynie, wspierany przez żołnierzy obrony terytorialnej oraz pracowników Urzędu Wojewódzkiego i NFZ.

zaszczep się w majówkę

Do rozdysponowania były jednodawkowe preparaty firmy Johnson & Johnson. Zaszczepić mógł się każdy chętny uprawniony (z automatycznie wygenerowanym e-skierowaniem), bez wcześniejszej rejestracji.

1 maja były to osoby z rocznika 1985 i starsze, natomiast 3 maja osoby z rocznika 1987 i starsze. Ponadto, osoby 30+, które w styczniu zgłosiły chęć szczepienia, wypełniając specjalny formularz.

Zainteresowanie okazało się ogromne. Pierwszego dnia zaszczepiono 804 osoby, drugiego – 920, a trzeciego – 1349. W sumie szczepionkę przyjęły 3073 osoby.

Zdjęcia (10)