Powrót

Gala wręczenia nagród KOBEDIAN z udziałem wojewody Króla

09.06.2026

Na Zamku Królewskim na Wawelu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród KOBEDIAN - Bezpieczny Zabytek, stanowiąca jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyszących Kongresowi Bezpieczeństwa Dziedzictwa. W wydarzeniu wziął udział Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król.

Kilka osób stoi przy okrągłym stoliku

Nagrody przyznawane są osobom, instytucjom i organizacjom wyróżniającym się działalnością na rzecz ochrony zabytków oraz budowania systemów bezpieczeństwa dla dziedzictwa kulturowego. Celem inicjatywy jest promowanie dobrych praktyk oraz podkreślanie znaczenia odpowiedzialnego zarządzania obiektami zabytkowymi.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele administracji publicznej, instytucji kultury, środowisk naukowych oraz eksperci zajmujący się ochroną dziedzictwa narodowego.

Ochrona zabytków to odpowiedzialność wobec przyszłych pokoleń i ochrona naszego dziedzictwa oraz wartości.

- podkreślił wojewoda.

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}