W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konferencja prasowa dot. Budowy drogi expressowej S16

16.09.2020

Podczas konferencji prasowej w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim drogowcy zaprezentowali wybrany wariant przebiegu nowej drogi krajowej nr 16 na odcinku Mrągowo – Orzysz – Ełk. Szacowany koszt inwestycji to 3,7 mld złotych

konferencja S16

Spośród początkowo 40 wariantów został wybrany taki, który jest najbliższy obecnej trasy 16 – mówi Mirosław Nicewicz, dyrektor GDDKiA w Olsztynie:

Można obrazowo powiedzieć, że od Mrągowa nie oddalamy się bardzo od istniejącej drogi nr 16 w okolicach Kosewa, potem mijamy Baranowo od strony południowej, Mikołajki nad jeziorem Tałty, Woźnice, później Drozdowo, Orzysz od strony północnej, Strzelniki, Klusy, Chrzanowo i Ełk.

Szacowany koszt tej inwestycji to 3 mld 700 mln złotych. Są duże szanse na znalezienie finansowania. Jak powiedział doradca ministra infrastruktury Paweł Czemiel jeszcze we wrześniu zostaną przedstawione założenia nowego programu budowy dróg krajowych z perspektywą do 2030 roku:

Jest bardzo duża szansa, granicząca z pewnością, że droga ekspresowa S16 znajduje się w tych planach i ma zapewnione finansowanie.

77-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej będzie z dwoma jezdniami w obie strony, o prędkości projektowej do 100 km/h i dostosowaniu nośności do najcięższych pojazdów. Kolejny etap realizacji to w październiku złożenie wniosku o decyzję środowiskową do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska.

Zdjęcia (4)