W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Masz e-skierowanie? Zaszczep się w majówkę w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim bez rejestracji!

30.04.2021

Dziś w urzędzie odbył się briefing prasowy dotyczący akcji „Zaszczep Się w Majówkę!”. Wzięli w nim udział Artur Chojecki Wojewoda Warmińsko-Mazurski, dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, dr Andrzej Zakrzewski Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ w Olsztynie, Krzysztof Kuriata pełnomocnik wojewody ds. szczepień oraz płk Mirosław Bryś Dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

ludzie

Masz e-skierowanie? Zaszczep się w majówkę w Olsztynie bez rejestracji!

Co planujesz na majówkę? Spacer, dobry film, a może obiad z rodziną? Do listy swoich planów dopisz też koniecznie szczepienie przeciw COVID-19! Do naszego województwa trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson. Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się bez zapisów w specjalnym punkcie w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Kadra medyczna będzie czekać na Ciebie w godzinach 8-16. Wizyta w punkcie to również świetna okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat Narodowego Programu Szczepień.

Według harmonogramu:

  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze

W majówkę zaszczepić się będą mogły również osoby 30+, które w przeszłości zgłosiły chęć zaszczepienia przez formularz na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały na tej podstawie e-skierowanie.

Plan na majówkę: szczepienie przeciw COVID-19 bez rejestracji

Szczepienia przeciw COVID-19 to nadzieja na szybki powrót do normalności, za którym wszyscy tęsknimy. Dlatego, jeśli masz już wystawione e-skierowanie, zaszczep się przeciw COVID-19 w majówkę!

Od 1 do 3 maja w holu na parterze Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie stanie specjalny punkt szczepień. Osoby, które znajdują się w grupie wiekowej uprawnionej do szczepień, w godzinach 8-16 będą mogły bez rejestracji przyjąć jednodawkową szczepionkę firmy Johnson & Johnson.

To bardzo proste! Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w działających już punktach szczepień, również i w tym punkcie obecna będzie kadra medyczna, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.

Powrót do normalności? Możliwy dzięki szczepieniom przeciw COVID-19

Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia że są bezpieczne!

W województwie warmińsko-mazurskim zostało wykonanych już ponad 400 tysięcy szczepień. W skali całego kraju to już łącznie ponad 11 mln wykonanych zastrzyków.  

Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19. Rejestracja jest bardzo prosta. Na termin szczepienia możesz zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień, ale też mapę punktów szczepień znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.

Zdjęcia (7)