W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nawet 150 tys. zł dotacji w dodatkowym konkursie w programie „Pokonać bezdomność”

24.09.2020

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłasza dodatkowy nabór ofert w konkursie „Pokonać Bezdomność. Program Pomocy Osobom Bezdomnym.” Wnioski można składać do 14 października 2020 r.

Nawet 150 tys. zł dotacji w dodatkowym konkurs w programie „Pokonać bezdomność”

Na pomoc osobom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością przeznaczona została kwota 5 milionów złotych. Dofinansowane mogą dostać projekty zapobiegające bezdomności poprzez działania profilaktyczne oraz działania aktywizujące skierowane do osób bezdomnych.

Mowa m.in. o inicjatywach zapewniających dostęp do usług społecznych, pracy socjalnej, aktywizacji, pomocy psychologicznej, terapeutycznej i prawnej, a także pomoc w działaniach punktów pomocy doraźnej takich jak noclegownie czy jadłodajnie.

Projekty mogą zostać dofinansowane kwotą od 50 tysięcy złotych do 100 tysięcy złotych w przypadku działań profilaktycznych i aż do 150 tys. złotych w projektach działań aktywizujących. Ubiegający się o dotację muszą dysponować 10 proc. wkładem własnym.

 - Z powodu pandemii zachodzi potrzeba zapewnienia dodatkowego wsparcia osobom bezdomnym. Ogłoszenie dodatkowego konkursu ofert i dodatkowe działania, zwłaszcza przed zimą, mają wesprzeć osoby bezdomne i zagrożone bezdomnością – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wnioski można składać do 14 października 2020 r. Wyniki konkursu poznamy do 6 listopada br. W ramach przyznanej dotacji rozliczane będą wydatki związane z realizacją projektu poniesione w okresie od 9 listopada do końca bieżącego roku.

Materiały

Ogłoszenie o dodatkowym otwartym konkursie ofert 2020