W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nowoczesne wozy trafiają do kolejnych jednostek OSP

11.10.2021

wojewoda

Strażacy-ochotnicy z OSP w Petrykozach niedaleko Działdowa otrzymali nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Nowy wóz bojowy przekazano w czasie uroczystości z okazji 70-lecia OSP Petrykozy. Na uroczytości obecny był Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Obecnie w jednostce służy na stałe ponad 20 osób, natomiast łączna liczba członków straży przekracza 40. Wszyscy strażacy z Petrykozów na co dzień wykonują inne zawody.

To jednostki, które z jednej strony uzupełniają zawodową straż, ale w wielu miejscach są tymi, które jako pierwsze spieszą na ratunek. I tutaj dobre wyszkolenie, ale także nowoczesny, niezawodny sprzęt jest niezbędny do tego, by skutecznie przychodzić z pomocą - powiedział wojewoda.

W tym roku OSP w województwie warmińsko-mazurskim mają otrzymać łącznie 14 nowych wozów bojowych. W ten weekend nowy samochód otrzymali także strażacy-ochotnicy z Durąga niedaleko Ostródy.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}