W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

OSP w Jonkowie i Cerkiewniku otrzymały nowe samochody ratowniczo-gaśnicze

07.02.2023

OSP w Jonkowie i Cerkiewniku otrzymały nowe samochody ratowniczo-gaśnicze

W uroczystym przekazaniu samochodów uczestniczyli m.in.: posłowie Iwona Arent i Jerzy Małecki, wiceminister MSWiA Błażej Poboży, wojewoda Artur Chojecki oraz władze lokalne i mieszkańcy.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Cerkiewniku.

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy sfinansowano z funduszy MSWiA oraz samorządu terytorialnego. Wartość nowego pojazdu wyniosła prawie 320 tys. zł. Zastąpi on wysłużonego już Forda Transita, którym do tej pory dysponowała jednostka. Samochód będzie wykorzystywany głównie do podejmowania szybkich interwencji związanych z usuwaniem skutków wypadków komunikacyjnych, anomalii pogodowych oraz gaszeniem pożarów.

Jednostka OSP w Cerkiewniku działa nieprzerwanie od 1949 roku. Obecnie liczy ona 21 strażaków ochotników, w tym 11 uprawnionych do bezpośredniego udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych. W ubiegłym roku jednostka uczestniczyła w 29 działaniach ratowniczych, w tym gaszeniu pożarów oraz interwencjach związanych z likwidacją skutków miejscowych zagrożeń.

Przekazanie wozu gaśniczego Jednostce OSP w Jonkowie.

OSP w Jonkowie otrzymało nowy pojazd ratowniczy, który został przekazany z Komendy Powiatowej PSP w Iławie. Ciężki samochód MAN ze zbiornikiem wodnym o pojemności 9,5 tys. litrów będzie ważnym wsparciem w służbie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców okolicznych miejscowości. Tradycje strażackie w tej miejscowości sięgają 1908 roku. Aktualnie w jednostce czynnie działa 44 strażaków ochotników. Od 1997 roku jednostka jest częścią Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Zdjęcia (9)

{"register":{"columns":[]}}