W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Pokaz ratownictwa wodnego i zasad bezpieczeństwa nad Jeziorem Kalwa w Pasymiu

20.07.2021

Wojewoda Warmińsko-Mazurski wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Grupą Specjalną Płetwonurków RP zorganizował pokaz ratownictwa wodnego, mający na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa oraz praktyczne zaprezentowanie działań ratowniczych w wodzie.

pokaz ratownictwa wodnego

Takie akcje są doskonałym sposobem na przypominanie o najważniejszych zasadach dotyczących bezpiecznego odpoczynku nad wodą – tłumaczył Maciej Rokus, pełnomocnik wojewody ds. bezpieczeństwa i szef Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

Mówiliśmy o tym, że kajak musi posiadać komory wypornościowe. Pokazywaliśmy, że po wywrotce i zalaniu wodą, jednostka musi utrzymać się na powierzchni i stanowić tym samym środek asekuracyjny dla osób korzystających z kajaka. Pokazaliśmy, jak zespół podejmuje ludzi z wody i udziela im pomocy. I przede wszystkim mówiliśmy o prawidłowych zachowaniach nad wodą, czyli bojka asekuracyjna, czy skoki do wody w bezpiecznych miejscach.

Fot. Radio Olsztyn

Zdjęcia (5)