W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w naszym województwie

19.07.2021

Prezes Rady Ministrów odwiedził Dobre Miasto, Łuktę i Miłakowo.

ludzie

Podczas konferencji prasowej w firmie Jutrzenka w Dobrym Mieście Premier powiedział, że „aby Polski Ład był dobry dla Polski, to musi być dobry dla przedsiębiorców i pracowników. Dlatego podnosząc kwotę wolną i obniżając podatki dla firm CIT do 9% czy PIT tworzymy najlepsze warunki do rozwoju przedsiębiorców”. Podziękował również „tym, którzy wykonali pracę, aby ocalić polskie firmy w trakcie COVID-19. Ta firma skorzystała z Tarczy Finansowej, która pozwoliła ochronić miejsca pracy i zainwestować w nowy sprzęt”.

W Łukcie, gdzie w wyniku przechodzących przez nasze województwo nawałnic zostali ewakuowani harcerze, Premier razem z Wiceminister Rozwoju, Pracy i Technologii Olgą Semeniuk, Wojewodą Warmińsko-Mazurskim Arturem Chojeckim, posłem Robertem Gontarzem, Zastępcą Komendanta Wojewódzkiej PSP w Olsztynie st. bryg. Krzysztofem Mierzejewskim oraz Wójtem Łukty Robertem Malinowskim wziął udział w sztabie kryzysowym.

Następnie, spotkał się z burmistrzem Krzysztofem Szulborskim i mieszkańcami Miłakowa, z którymi rozmawiał m.in o Polskim Ładzie. W spotkaniu wzięli udział również parlamentarzyści z regionu: senator Bogusława Orzechowska, poseł Zbigniew Babalski i poseł Robert Gontarz.

Mateusz Morawiecki podkreślał, że Polski Ład jest szansą na przełamanie impasu gospodarczego mniejszych miejscowości. Przekonywał również, że Polski Ład w małych miejscowościach doprowadzi do istotnych zmian, głównie za sprawą dużych środków finansowych na realizację specjalnych programów. "Będą programy dedykowane, jak program dla PGR-ów. Gmina Miłakowo to gmina popegeerowska. Rozmawiałem z burmistrzem i on bardzo się ucieszył z tego programu, bo dzięki niemu będzie w stanie utrzymać więcej ludzi na miejscu, a wtedy wiadomo, że rosną dochody, a gospodarka kręci się we właściwym kierunku". – zaznaczył premier.

 

Zdjęcia (6)