W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Spotkanie w Jonkowie

09.01.2020

Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski spotkał się z władzami i mieszkańcami z Gminy Jonkowo.

Wizyta w Jonkowie

Rozmawiano m.in. o realizacji programów rządowych zleconych samorządom (np. 500+), jak również o problemach mieszkańców wynikających z niedostatecznego skomunikowania poszczególnych miejscowości. To się zmieni, ponieważ gmina Jonkowo otrzymała dofinansowanie na realziację przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej w 2020 r.

- Umowa zawarta z wojewodą zakłada, że w gminie będzie realizowanych prawie 174 tysięcy kilometrów połączeń rocznie do niemal wszystkich miejscowości w gminie – powiedział wójt Wojciech Giecko. Uruchomionych ma być kilka kursów w ciągu dnia. Na razie władze gminy nie zdradzają szczegółów połączeń – wszystko będzie jasne po rozstrzygnięciu przetargu. Autobusy mają ruszyć na trasy w najbliższych dniach.

Wojewoda w ramach wizyty zwiedził również jonkowską oczyszczalnię ścieków, która jest jedną z najnowocześniejszych i najlepiej działających w regionie.

Zdjęcia (3)