W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenia on-line na temat ochrony i kształtowania przestrzeni publicznych

14.09.2021

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaprasza do udziału w szkoleniach on-line dotyczących ochrony i kształtowania przestrzeni publicznych z uwzględnieniem tzw. uchwał krajobrazowych. Pierwsza edycja cyklu szkoleń odbędzie się na przełomie października i listopada, druga - planowana jest na początek 2022 roku. Szkolenia będą odbywać się on-line za pośrednictwem platformy Webex.

długopisy, dokementy

Szkolenia mają stanowić merytoryczne wsparcie dla samorządów, a w szczególności dla małych miast, które dotąd nie zdecydowały się na podjęcie prac nad uchwałami krajobrazowymi oraz dla innych podmiotów zaangażowanych w procesy kształtowania jakości krajobrazu. Do udziału zachęcamy przede wszystkim przedstawicieli samorządów lokalnych, ale także projektantów, przedstawicieli organizacji społecznych, ruchów miejskich, ludzi nauki, przedstawicieli administracji rządowej i innych zainteresowanych tematem ochrony oraz kształtowania przestrzeni publicznej.

Szkolenia będą stanowić dopełnienie dostępnej na rynku oferty szkoleń, koncentrującej się głównie na kwestiach proceduralnych i będą kłaść nacisk na przedstawienie uczestnikom sposobów identyfikowania lokalnych wartości krajobrazowych. Szczególnie ważne będzie uświadomienie znaczenia podnoszenia jakości krajobrazu i przestrzeni publicznej wraz z potencjalnymi korzyściami dla rozwoju gminy i z prezentacją dobrych praktyk.

Szkolenia poprowadzi Bartosz Poniatowski (firma Bartosz Poniatowski „Projekt: Miasto”), ekspert z pięcioletnim doświadczeniem w zakresie tworzenia uchwał krajobrazowych, który jest autorem czterech obowiązujących aktów prawa miejscowego (około 10% wszystkich uchwał). Posiada 7-letnie doświadczenie jako pracownik samorządowy, m.in. w zakresie konsultacji społecznych z zakresu przestrzeni publicznych.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Istnieje możliwość wzięcia udziału we wszystkich lub tylko w wybranych spotkaniach. Pierwszeństwo w rejestracji na kolejne spotkania będą miały osoby uczestniczące w poprzednich.

Zgłoszeń należy dokonywać na adres: bolkowska@kulturaisport.gov.pl w terminie:

  • do 21 października - na spotkanie nr 1 (28.10.2021 r.)
  • do  28 października - na spotkanie  nr 2 (04.11.2021 r.)
  • do   2 listopada - na spotkanie nr 3 (09.11.2021 r.)

Ramowy program szkoleń dostępny tutaj.

Kontakt w sprawie szkoleń: Bogumiła Olkowska, Departament Mecenatu Państwa, MKDNiS,

Tel.: +48 (22) 24-43-242