Powrót

Uroczystość patronalna Metropolity Warmińskiego z udziałem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego

19.03.2025

19 marca Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król uczestniczył w uroczystości patronalnej Metropolity Warmińskiego, Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego. Była to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy oraz refleksji nad misją Kościoła i jego rolą w życiu społecznym regionu.

Uroczystość patronalna Metropolity Warmińskiego

– Kościół to nie tylko miejsce modlitwy, ale także fundament naszej tożsamości

– podkreślił Wojewoda Warmińsko-Mazurski Radosław Król.

- Od wieków łączy pokolenia, kształtując wartości, które budują silne i odpowiedzialne społeczeństwo. Dziedzictwo to zobowiązuje – zarówno duchownych, jak i świeckich – do troski o wspólnotę i wierność tradycji.

W uroczystości Wojewodzie towarzyszyła Dyrektor Generalna Urzędu Wojewódzkiego, Monika Choroszewska-Pleńkowska.

Podczas spotkania Wojewoda miał przyjemność przekazać Arcybiskupowi symboliczny upominek – zestaw wybornych herbat. To gest uznania dla pasji Metropolity, ale także subtelne przypomnienie, że chwile refleksji i wytchnienia są równie istotne w budowaniu duchowego bogactwa, jak codzienna służba wiernym i drugiemu człowiekowi.

Kościół pozostaje filarem, który scala społeczność Warmii i Mazur. Jego tradycja jest naszym wspólnym dziedzictwem – jej strażnikami i spadkobiercami jesteśmy my wszyscy.

Zdjęcia (7)

{"register":{"columns":[]}}