Powrót

Otwarcie Żłobka Miejskiego „Lwiątka” w Nowym Mieście Lubawskim

20.02.2026

Otwarcie Żłobka Miejskiego „Lwiątka” w Nowym Mieście Lubawskim

W Nowym Mieście Lubawskim odbyło się uroczyste otwarcie Żłobka Miejskiego „Lwiątka”. Nowa placówka zapewni profesjonalną opiekę dla 23 dzieci do lat trzech, oferując im bezpieczne i komfortowe warunki do codziennego rozwoju oraz zabawy.

Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków rządowego programu Aktywny Maluch, który wspiera tworzenie i funkcjonowanie miejsc opieki nad najmłodszymi dziećmi. Program stanowi realne wsparcie zarówno dla samorządów, jak i dla rodzin, szczególnie w regionie Warmii i Mazur.

Obecnie na każde dziecko do lat trzech przysługuje 2300 zł miesięcznego wsparcia rządowego. To znacząca pomoc dla rodziców, umożliwiająca szybszy powrót do aktywności zawodowej oraz zapewniająca stabilność opieki nad dziećmi.

W wydarzeniu uczestniczył Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Mateusz Szauer.

Otwarcie „Lwiątek” to ważny krok w kierunku wzmacniania lokalnej polityki prorodzinnej oraz poprawy dostępności opieki nad najmłodszymi mieszkańcami miasta.

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}