W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W województwie warmińsko-mazurskim w tym roku powstanie 305 km nowych dróg

13.02.2023

briefing prasowy dotyczący Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się briefing prasowy dotyczący Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2023. Wzięli w nim udział: Wiceminister Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk-Patkowska, Poseł Iwona Arent, Poseł Jerzy Małecki, Pełnomocnik PiS dla okręgu ełckiego Mateusz Szkaradziński oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa na kwotę 169 mln zł jeszcze w tym roku w województwie warmińsko-mazurskim powstanie 305 km nowych dróg: 171 km powiatowych i 134 km gminnych.

W latach od 2019 do 2023 dzięki Rządowemu Funduszowi Rozwoju Dróg otrzymaliśmy blisko 900 mln zł wsparcia, dzięki czemu powstanie w naszym województwie w sumie ponad 1800 km dróg. Dodatkowo, Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to w ostatnich latach ponad 1 mld zł dofinansowania inwestycji drogowych w regionie.

Rozwój infrastruktury drogowej w Polsce to jeden z głównych priorytetów polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości. W aspekcie lokalnym to przede wszystkim poprawa komfortu życia mieszkańców naszego regionu, poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i zniesienie różnic rozwojowych

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}