W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewoda Artur Chojecki uczcił święta 2 i 3 Maja

03.05.2021

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, obie uroczystości miały skromniejszy niż zwykle charakter.

3 maja konstytucja

2 Maja, w dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przed Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się uroczyste podniesienie biało-czerwonej flagi, połączone z odśpiewaniem hymnu państwowego. Poczet flagowy wystawił 9. batalion dowodzenia wchodzący w skład 16. Dywizji Zmechanizowanej im. Króla Kazimierza Jagiellończyka.

 

3 Maja, w Święto Narodowe Trzeciego Maja, w 230. rocznicę uchwalenia ustawy zasadniczej uroczystości miały miejsce w katedrze św. Jakuba i na Placu Konsulatu Polskiego. Mszy Świętej za Ojczyznę przewodniczył Metropolita Warmiński Arcybiskup Józef Górzyński. Następnie, pod kolumną Orła Białego na Placu Konsulatu Polskiego w Olsztynie odbyło się podniesienie flagi państwowej oraz złożenie kwiatów i wieńców. W obchodach wzięli udział m.in.: parlamentarzyści z regionu, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz delegacje służb mundurowych.

Zdjęcia (6)