W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewoda odwiedził obozy harcerskie poszkodowane podczas ostatnich nawałnic

15.07.2021

Wojewoda Artur Chojecki odwiedził obóz ZHP z województwa małopolskiego w Brzeźnie Łyńskim nad jeziorem Kiernoz Mały oraz Szkołę Podstawową w Małdytach - miejsce ewakuacji kilku obozów harcerskich z województw: śląskiego i łódzkiego.

ludzie

Obozy zostały zniszczone przez nawałnice, które w ostatnich dniach przeszły przez województwo warmińsko-mazurskie. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Harcerze zostali bezpiecznie ewakuowani. Służby zapewniły dzieciom opiekę psychologiczną, a także zabezpieczyły w sprzęt, który został uszkodzony – m.in.: śpiwory i koce.

Wojewoda podczas wizyty podziękował harcerzom, strażakom i samorządowcom za sprawne działania  oraz przypomniał o procedurach i zasadach bezpieczeństwa przy organizacji i przebiegu obozów harcerskich oraz innych form letniego wypoczynku.

 

 

Zdjęcia (9)