W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewoda podpisał z samorządowcami umowy w ramach konkursu „Razem Bezpieczniej”

15.09.2020

Ponad 660 tysięcy złotych na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w regionie. Wojewoda warmińsko-mazurski podpisał umowy z samorządami na dofinansowanie z programu „Razem Bezpieczniej”.

Program "Razem Bezpieczniej"

Program „Razem Bezpieczniej” dofinansowuje rządowymi pieniędzmi samorządowe działania, które mają poprawiać bezpieczeństwo. W województwie warmińsko-mazurskim w tym roku zakwalifikowały się projekty zgłoszone przez 8 samorządów, zarówno powiatowych, jak i gminnych. Wszystkie chcą modernizować przejścia dla pieszych.

Często te przejścia były nieoświetlone, były słabo oznakowane. Dzięki temu programowi te sytuacje się zmieniają. A musimy pamiętać, że większość osób poszkodowanych w wypadkach, czy nawet ofiar śmiertelnych, to są piesi

– mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Samorządy do modernizacji wybierały przede wszystkim najbardziej oblegane przejścia, np. przy szkołach lub instytucjach publicznych. Wybierano także przejścia na drogach, na których jest duże natężenie ruchu. Modernizacja będzie zazwyczaj polegała na doświetleniu przejść, a także na zainstalowaniu w jezdni świateł, które będą zapalały się, gdy ktoś wejdzie na przejście.

W tegorocznej edycji programu „Razem Bezpieczniej” województwo warmińsko-mazurskie pod względem liczby zakwalifikowanych projektów znalazło się na pierwszym miejscu w Polsce ex aequo z województwem mazowieckim. Pod względem wartości dofinansowania region zajął natomiast drugie miejsce w kraju.

 

fot. Kamil Olszewski

Zdjęcia (14)