W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wojewódzkie Obchody Święta Policji w 101. Rocznicę powstania Policji

31.07.2020

Dziś (31 lipca) na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie w 101. Rocznicę powstania Policji odbyły się Wojewódzkie Obchody Święta Policji. W uroczystościach uczestniczył wicewojewoda warmińsko-mazurski Aleksander Socha.

Wojewódzkie Obchody Święta Policji

Ponad 3400 policjantek i policjantów z garnizonu warmińsko-mazurskiego obchodzi swoje święto.

Podczas uroczystego apelu w Olsztynie wręczane były awanse na wyższe stopnie, nie zabrakło też medali za długoletnią służbę i odznak „Zasłużony Policjant”. Skuteczność działań Policji rośnie – w ubiegłym roku na ponad 26 tysięcy stwierdzonych przestępstw, wykrywalność sprawców przekroczyła 75 procent, natomiast wykrywalność sprawców zabójstw była stuprocentowa. W 2019 roku funkcjonariusze zabezpieczyli też rekordową ilość narkotyków i środków odurzających.

W tym roku formacja świętuje też 95-lecie utworzenia policji kobiecej i 30. rocznicę uchwalenia Ustawy o Policji a także 30-lecie NSZZ policjantów.

fot. Kamil Olszewski

Zdjęcia (33)