Powrót

Zasłużeni dla Zdrowia Narodu

28.11.2022

Regularnie ratują ludzkie życie, oddając najcenniejszy lek na świecie. Honorowi dawcy krwi z województwa warmińsko-mazurskiego odebrali medale "Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Każdy z nich oddał już przynajmniej dwadzieścia litrów krwi.

krwiodawstwo

"Z ogromną radością zwracam się dziś do Krwiodawców: bezinteresownie oddając cząstkę siebie stają się Państwo godnym naśladowania przykładem gotowości do ratowania ludzkiego życia. To piękna i szlachetna postawa, która w pełni zasługuje na najwyższy szacunek. Dziękuję za dzielenie się z bliźnim krwią - tym bezcennym darem" - Artur Chojecki, Wojewoda Warmińsko-Mazurski zwrócił się do Krwiodawców.

Swoją cegiełkę dla zdrowia narodu oddać może każda osoba między 18 a 65 rokiem życia, ważąca przynajmniej 50 kilogramów. Nie trzeba być zasłużonym dawcą, żeby stać się bohaterem!

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}