W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ćwiczenia wrocławskich strażaków na terenie leśnym

30.08.2021

W dniach 25.08.2021 r.,26.08.2021 r. oraz 30.08.2021 w rejonie operacyjnym Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 7 przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu organizacji akcji ratowniczo-gaśniczej na terenie leśnym oraz dostarczanie wody na duże odległości z wykorzystaniem pomp dużych wydajności oraz zbiorników przenośnych.

Ćwiczenia na terenie leśnym wrocławskich strażaków

Na miejsce ćwiczeń wybrano nabrzeże rzeki Odra-Janówek. Głównym założeniem ćwiczeń było zbudowanie punktu czerpania wody i dostarczenie jej za pomocą systemu mieszanego do miejsca pożaru oddalonego o około 1 km a następnie podanie skutecznych prądów wody na pozorowany pożar lasu. W ćwiczeniach wzięło udział 45 ratowników, 14 zastępów z  4 jednostek Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu: JRG-2, JRG-3, JRG-6 oraz JRG-7 oraz w dniu 26.08.2021 dodatkowo strażacy z OSP Zachowice. Podczas 3 dniowych ćwiczeń przeprowadzonych na trzech zmianach służbowych wykorzystywano między innymi: pompę pożarniczą wysokiej wydajności znajdującą się na wyposażeniu JRG-3 (wydajność 8000 dm3/min),  armaturę do budowy magistrali wężowych, autopompy samochodów GCBA oraz GBA i zbiornik przenośny będący na wyposażeniu JRG-7 (pojemność 10m3).

Na ćwiczenia w dniu 25.08.2021  przybyli Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg .Piotr Znamirowski oraz Zastępca Komendanta Miejskiego  bryg. Rafał Wąsek

opracowanie: st. kpt. Rafał Golik Z-ca D-cy JRG-7

zdjęcia: st. kpt. Piotr Ciesielski, st. kpt. Tomasz Szwajnos, st. kpt. Piotr Piątek, st. asp. Piotr Wołodkowicz

 

Zdjęcia (11)