W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Ćwiczenia aplikacyjne na terenie LERG S.A.

08.09.2021

Ćwiczenia aplikacyjne na terenie LERG S.A.

8 września 2021 roku na terenie LERG S.A. odbyły się ćwiczenia aplikacyjne, których głównym celem było sprawdzenie procedur ratowniczych zawartych w Zewnętrznym Planie Operacyjno-Ratowniczym dla zakładu. Scenariusz ćwiczeń zakładał wyciek niebezpiecznej substancji ze zbiornika znajdującego się na terenie firmy i emisję do atmosfery. Rolą poszczególnych służb i instytucji biorących udział w ćwiczeniach było szczegółowe przedstawienie swoich możliwości i podejmowanych działań wraz z rozwojem wydarzeń.

Na terenie na którym funkcjonuje LERG S.A., rozkazem podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP, została utworzona grupa zakładów dużego ryzyka wystąpienia poważnej awarii przemysłowej. Oprócz LERG S.A. do w/w grupy należy także Kronospan HPL.

W ćwiczeniach udział wzięli: przedstawiciele podkarpackiego komendanta wojewódzkiego PSP w Rzeszowie  mł. bryg. Maciej Nowak i st. kpt. Piotr Flejszar, dyrektor ds. produkcyjno-technicznych LERG S.A. Andrzej Skowron wraz z pracownikami, Arkadiusz Siwula z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy, przedstawiciel starosty powiatu dębickiego Aleksandra Falarz, przedstawiciel komendanta straży gminnej w Dębicy Paweł Filipek, Kierownik Stacji Pogotowia Ratunkowego w Dębicy Witold Ruszel, przedstawiciel Kronospan HPL Adam Więckowicz.

Opracowanie: bryg. Jacek Pawłowski, KP PSP w Dębicy  

Zdjęcia: mł. bryg. Wiktor Porada, KP PSP w Dębicy

 

Zdjęcia (5)