W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Promesy dla OSP w ramach programu „Mały Strażak”

09.08.2021

Przedstawiciele wszystkich jednostek

W dniu 9 sierpnia 2021 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy odbyło się uroczyste podpisanie i przekazanie umów na dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych w ramach „Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”. Nabór wniosków był prowadzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie wraz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przyznane środki trafiły do 13 Jednostek OSP z terenu powiatu dębickiego.

Celem programu jest doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych aby podnieść ich gotowość bojową.

Umowy zostały podpisane i wręczone przez zastępcę Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Rzeszowie Bogusława Kidę w obecności posła na Sejm RP Jana Warzechy, dyrektora biura posła na Sejm RP Krzysztofa Sobolewskiego – Pawła Ciszonia oraz komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy st. bryg. Krzysztofa Marka. W uroczystości udział wzięła również Burmistrz Miasta i Gminy Pilzno Ewa Gołębiowska.

Zdjęcia (4)