W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

18.03.2021

plakat akcji - Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa. Czarny napis na środku - mała inwestycja w duże bezpieczeństwo. Po prawej stronie logo Państwowej Straży Pożarnej, po lewej stronie logo akcji.

W najbliższych dniach prognozuje się ochłodzenie od -3 do + 4 stopni celsjusza. w nocy prognozuje się ujemne temperatury powietrza.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas trwającego sezonu grzewczego. Mazowieccy strażacy w 2021 roku brali udział przy 1404 pożarach w budynkach mieszkalnych, 617 pożarach sadzy w kominie oraz 85 zdarzeniach z tlenkiem węgla.

Niestety w pożarach domów życie straciły 24 osoby a 53 odniosły obrażenia. Aż 34 osoby uległy podtruciu tlenkiem węgla, niestety trzy zatruły się śmiertelnie.

 

Domowe czujki dymu lub tlenku węgla to prosty sposób na zabezpieczenie domu przed pożarem lub zatruciem czadem. Domowe czujki alarmują mieszkańców domu,  w którym powstał pożar lub nastapiła emisja tlenku węgla.

Na rynku jest dużo różnych modeli czujek dymu i czadu. Przy wyborze nie kierujmy się tylko ceną. Wybierzmy profesjonalną czujkę, renomowanego producenta, która ma certyfikat zgodności, co oznacza, iż została przebadana w profesjonalnym laboratorium certyfikującym na zgodność z normą EN 14604: autonomiczne czujki dymu. Dopiero taka czujka gwarantuje nam bezpieczeństwo przez wiele lat. Producenci projektują czujki w atki sposób aby chroniły przed zagrożeniem 5, 7 lub nawet 10 lat.

Przed instalacją czujki dymu i czadu należy koniecznie zapoznać się z dołączoną do niej instrukcją producenta, w której znajdziemy wszelkie istotne informacje, w tym: zasady montażu, obsługi i testowania, wymiany baterii, maksymalny czas użytkowania czujki itp.

 

Opracowanie: mł. bryg. karol Kierzkowski - Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie.

Zdjęcia (1)