W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Plan szkoleń centralnych w służbie cywilnej na 2023 rok

01.03.2023

Ostatnie lata przyniosły nowe wyzwania dla administracji. Znajdziemy ich odzwierciedlenie w tematach szkoleń centralnych w służbie cywilnej na ten rok. Szef służby cywilnej Dobrosław Dowiat-Urbański zwraca w nich uwagę na zmiany w kodeksie pracy oraz zapewnienie ciągłości działania urzędów i bezpieczeństwo pracowników, zwłaszcza w sytuacji kryzysowej.

Po lewej stronie logo służby cywilnej, w środku napis "Plan szkoleń centralnych w służbie cywilnej na 2023 rok", a po prawo grafika książki z myszką komputerową.

Tematami szkoleń centralnych w 2023 roku będą:

Zmiany w prawie pracy w świetle nowelizacji kodeksu pracy

Nowelizacja kodeksu pracy ma wpływ na każdy urząd i wszystkich członków korpusu służby cywilnej. Wprowadza ona przepisy dotyczące uregulowania pracy zdalnej jako stałej formy świadczenia pracy. Szkolenie pozwoli Państwu uzyskać informacje o zmianach w tej ustawie, a także omówić zakres wymaganych zmian w dokumentacji kadrowej.

Grupa docelowa: członkowie korpusu służby cywilnej zatrudnieni w komórkach kadrowych ministerstw, KPRM, urzędów centralnych, urzędów terenowych na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

Działanie urzędu w sytuacji kryzysowej

Pandemia i konflikt zbrojny za naszą wschodnią granicą pokazały nam, że sytuacje kryzysowe mogą się pojawiać z przyczyn niezależnych od działań urzędu. Ważna jest właściwa reakcja i opanowanie sytuacji. Dodatkowo, musimy być przygotowani na działania dezinformacyjne, które mogłyby wprowadzić do urzędu chaos informacyjny. Jeżeli wezmą Państwo udział w tym szkoleniu, z pewnością dowiedzą się Państwo jak zarządzać sytuacją kryzysową w urzędzie, jak ją rozpoznawać i na nią zareagować oraz jak zapewnić ciągłość działania urzędu w takiej sytuacji.

Grupa docelowa: członkowie korpusu służby cywilnej na stanowiskach kierowniczych i koordynujących w ministerstwach, KPRM, urzędach centralnych, urzędach terenowych na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

Odporność psychiczna – jak o nią zadbać i być efektywnym

Wyzwania natury emocjonalnej mają wpływ na nasze działanie w pracy, a także poza nią. Świat zmienia się w tak szybkim tempie, że ciągle stajemy przed nowymi wyzwaniami. Codziennie działa na nas szereg bodźców jak przeciążenie informacjami czy ciągły pośpiech. Mogą one powodować zmęczenie i wyczerpanie. Wiedza zdobyta na szkoleniu pozwoli Państwu zwiększyć motywację i zaangażowanie pracowników w zadania urzędów, a przez to pracować stabilniej i pewniej.

Grupa docelowa: członkowie korpusu służby cywilnej zatrudnieni w ministerstwach, KPRM, urzędach centralnych, urzędach terenowych na szczeblu wojewódzkim i powiatowym.

Szkolenia centralne zrealizuje Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Szkolenia zalecane

Szef służby cywilnej rekomenduje także dyrektorom generalnym i kierownikom urzędów, aby ujęli w planach szkoleniowych inne rodzaje szkoleń:

  • Przygotowanie do postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej,
  • Etyka w służbie cywilnej,
  • Zarządzanie zróżnicowanym zespołem,
  • Motywowanie pracowników,
  • Wymiana wiedzy w organizacji.

Zachęcamy, aby zapoznali się Państwo z dokumentem. Znajdą w nim Państwo także zalecenia w zakresie organizacji szkoleń.

Plan szkoleń centralnych na 2023 rok na swoim XII posiedzeniu, które odbyło się 28 lutego pozytywnie zaopiniowała Rada Służby Publicznej.

Materiały

Plan szkoleń centralnych w służbie cywilnej na 2023 rok
Plan szkoleń centralnych w służbie cywilnej na 2023 rok.pdf 0.25MB
{"register":{"columns":[]}}