W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

21.03.2021

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser-Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem. Termin przesyłania zgłoszeń został przedłużony do 18 kwietnia br.

grafika przedstawiające czerwone korale tworzące okrąg, w okręgu umieszczony budynek Pałacu Prezydenckiego oraz napis Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Nadrzędnym celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

Konkurs ma także na celu prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie:

  • działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet,
  • kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej,
  • przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Uczestnikami Konkursu mogą zostać Koła Gospodyń Wiejskich, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. 2018 poz. 2212, z późn. zm.) oraz zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Kół Gospodyń Wiejskich (KRKGW), prowadzonym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

  • wojewódzkiego
  • ogólnopolskiego

W ramach Konkursu wyłonione zostaną najlepsze w Polsce Koła Gospodyń Wiejskich, których działalność przyczynia się do budowania lokalnych więzi wspólnotowych oraz rozwoju tożsamości regionalnej.

Ogłoszenie zwycięzców Konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków uczestnictwa w Konkursie oraz zasad przeprowadzenia Konkursu, znajdują się w Regulaminie Konkursu [POBIERZ - Link otwiera się w nowej karcie przeglądarki].

Pytania można kierować na adres e-mail: konkurs.KGW@prezydent.pl.

Źródło: KPRP.

Materiały

Regulamin konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP
regulamin​_konkursu​_dla​_kol​_gospodyn​_wiejskich​_o​_nagrode​_malzonki​_prezydenta​_rp​_2.pdf 6.42MB
Załącznik nr 1 do regulaminu - Karta zgłoszeniowa [PDF]
zal​_nr​_1​_do​_regulaminu​_karta​_zgloszeniowa.pdf 0.37MB
Załącznik nr 1 do regulaminu - Karta zgłoszeniowa [DOCX]
zal​_nr​_1​_do​_regulaminu​_karta​_zgloszeniowa.docx 0.03MB
Załącznik nr 1 do regulaminu - Karta zgłoszeniowa [RTF]
zal​_nr​_1​_do​_regulaminu​_karta​_zgloszeniowa​_2.rtf 0.28MB

Wideo

{"register":{"columns":[]}}