W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkurs na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA)

18.07.2021

Ruszyła kolejna edycja konkursu na Europejską Nagrodę w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości (ECPA). W tym roku za przeprowadzenie konkursu na poziomie międzynarodowym odpowiedzialna jest Słowenia, jako kraj sprawujący Prezydencję w Radzie Unii Europejskiej w II połowie 2021 r. Tematem tegorocznego konkursu jest zastraszanie i przemoc wśród nieletnich (zarówno online, jak i offline).

Logo EUCPN

Zgłoszone projekty powinny dotyczyć rozpoznawania przemocy wśród nieletnich, diagnozowania sytuacji związanych z przemocą oraz podejmowania działań prewencyjnych zapobiegających temu zjawisku. Celem prezydencji słoweńskiej jest promowanie wymiany informacji i dobrych praktyk dotyczących zapobiegania zastraszaniu i przemocy wśród nieletnich między państwami członkowskimi UE.

 

Nagrodą główną w konkursie jest kwota 10 000 euro. Ponadto regulamin przyznawania Europejskiej Nagrody w Dziedzinie Zapobiegania Przestępczości przewiduje przyznanie nagród po 5 000 euro dla dwóch wyróżnionych projektów. Każde państwo należące do UE może zgłosić tylko jeden projekt do konkursu oraz ewentualnie dodatkowe projekty jako przykłady dobrych praktyk, w celu ich promocji, ale bez prawa udziału w konkursie.

 

Projekty opisane na formularzu zgłoszeniowym (w języku polskim) należy składać do 10 września 2021 r., do Departamentu Porządku Publicznego MSWiA na adres:

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Departament Porządku Publicznego

ul. Stefana Batorego 5

02-591 Warszawa

(ePUAP: /MSWIA/domyslna lub /MSWIA/SkrytkaESP)

oraz jednocześnie w formie elektronicznej na adres poczty elektronicznej Krajowego Przedstawiciela w EUCPN: ilona.idzikowska@mswia.gov.pl.

 

Polski kandydat do nagrody ECPA zostanie wybrany przez komisję powołaną przez Departament Porządku Publicznego MSWiA. Wybrany kandydat zostanie poproszony o przetłumaczenie formularza zgłoszeniowego projektu na język angielski.

 

Więcej informacji o konkursie ECPA znajduje się na stronie internetowej MSWiA: https://www.gov.pl/web/mswia/europejska-siec-zapobiegania-przestepczosci-eucpn.

Zwycięzca tegorocznej edycji konkursu zostanie ogłoszony podczas Konferencji Dobrych Praktyk EUPCN planowanej 9 grudnia 2021 r. 

Materiały

Regulamin konkursu krajowych eliminacji ECPA 2021
Regulamin​_konkursu​_krajowych​_eliminacji​_ECPA​_2021.docx 0.02MB
Formularz zgłoszeniowy
Formularz​_zgłoszeniowy.docx 0.03MB
Arkusz oceny projektu
Arkusz​_oceny​_projektu.doc 0.06MB