W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

2 miliony szt. papierosów przemycanych w torfie

15.05.2019

Nielegalne papierosy ukryte w torfie
  • Przemyt blisko 2 mln szt. papierosów udaremnili podkarpaccy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) podczas kontroli ciężarówki na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Korczowej.
  • Kontrabanda o rynkowej wartości 1,4 mln zł ukryta była w torfie.

Zgodnie z dokumentami okazanymi do kontroli, 29-letni kierowca ukraińskiej ciężarówki przewoził przez polsko-ukraińską granicę nawozy. Towar zgłoszony do procedury tranzytu miał trafić do odbiorcy w jednym z krajów UE.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Oddziału Celnego w Korczowej postanowili prześwietlić ciężarówkę urządzeniem RTG. Podczas rewizji pojazdu wykryli, że w ciężarówce znajdują się papierosy produkcji zagranicznej bez polskich znaków akcyzy. Papierosy były ukryte w foliowych workach przysypanych torfem, które umieszczono w plastikowych pojemnikach. Te z kolei zostały umieszczone na paletach.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili łącznie 1 999 800 szt. papierosów ( 99 990 paczek), których rynkowa wartość szacowana jest na 1,4 mln złotych.

Trwają ustalenia skąd pochodziły papierosy i kto miał być ich odbiorcą. Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu wszczęli postępowanie karne skarbowe w sprawie przemytu. Papierosy i pojazd, którym były przewożone zostały zatrzymane.

Za przemyt takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Zdjęcia (4)