W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Reaguj na zagrożenia korupcyjne

 

Jesteśmy nowoczesną służbą, która działa w sposób przejrzysty dla społeczeństwa. Dbamy o wysokie standardy moralne i etyczne wewnątrz naszej organizacji. Wymagając przestrzegania prawa przez obywateli musimy wymagać tego samego od wszystkich pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Dlatego w naszej strukturze funkcjonuje Biuro Inspekcji Wewnętrznej (BIW), które realizuje zadania związane z rozpoznawaniem, wykrywaniem i zwalczaniem:

  • przestępstw korupcyjnych,
  • przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej,
  • gróźb karalnych i nietykalności cielesnej kierowanych przeciwko funkcjonariuszom publicznym i osobom wyznaczonym im do pomocy w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, popełnionych przez osoby i funkcjonariuszy oraz wobec tych osób.

BIW zapobiega tym przestępstwom i ściga ich sprawców.

Utworzyliśmy elektroniczny kanał komunikacji, który umożliwia naszym klientom bezpośredni kontakt z BIW. Dostępny pod poniższym linkiem formularz internetowy służy do zgłaszania nieprawidłowości i potencjalnych zagrożeń. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z formularza.

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy (link)

Zapewniamy, że każda otrzymana informacja jest wnikliwie analizowana i we właściwy sposób wykorzystywana.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
30.01.2019 12:19 Krzysztof Kodzis
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Krzysztof Kodzis
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Reaguj na zagrożenia korupcyjne 1.1 30.01.2019 12:20 Krzysztof Kodzis
Reaguj na zagrożenia korupcyjne 1.0 30.01.2019 12:19 Krzysztof Kodzis

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}