W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

e-TOLL System Poboru Opłaty Elektronicznej KAS

Informacje o systemie

e-TOLL_margines do lewej

 

 

Przejdź do systemu e-TOLL

Czym jest e-TOLL

System e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie, oparte na technologii pozycjonowania satelitarnego, który od 1 października 2021 roku zastąpił dotychczasowy system viaTOLL. System e-TOLL służy do poboru opłaty elektronicznej za przejazd po wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. System jest nadzorowany przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

System e-TOLL to korzyści dla użytkowników:
• bieżący wgląd w historię opłat i zarządzanie swoim kontem;
• kompleksowa obsługa online bez konieczności wizyty w Miejscach Obsługi Klienta;
• wszystkie dane, dokumenty i usługi w jednym miejscu.

Kto jest zobowiązany do korzystania z systemu e-TOLL?
Do korzystania z systemu e-TOLL zobowiązany jest użytkownik pojazdu samochodowego lub zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także użytkownik autobusu niezależnie od dopuszczalnej masy całkowitej, który porusza się po sieci dróg płatnych. Wśród pojazdów tych mogą się znaleźć samochody osobowe ciągnące przyczepę, jeśli łączna dopuszczalna masa całkowita takiego zestawu przekracza 3,5 tony. Przepisy nie dotyczą ciągników rolniczych. 

W jaki sposób przekazać dane do systemu e-TOLL i wnieść opłatę

Aby umożliwić naliczenie opłaty elektronicznej za przejazd w systemie e-TOLL, masz do wyboru kilka sposobów:

  • urządzenia pokładowe (OBU) 
  • Zewnętrzny System Lokalizacyjny (ZSL)
  • aplikacja e-TOLL PL  (pobierz ją bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store).

Więcej na temat urządzeń do przekazywania danych w systemie znajdziesz na etoll.gov.pl.

Od 1 grudnia 2021 r. e-TOLL zastąpił Manualny System Poboru Opłat

Od 1 grudnia 2021 r. na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica zarządzanych przez GDDKiA nastąpiła zmiana systemu poboru opłat dla samochodów osobowych i motocykli (pojazdów o DMC poniżej 3,5 tony). System e-TOLL zastąpił obowiązujący do 30 listopada br. Manualny System Poboru Opłat. Przejazd przez miejsca poboru opłat odbywa się bez szlabanów i obowiązuje na nich nowa organizacja ruchu. 

Jak opłacić przejazd na A2 (Konin-Styków) i A4 (Wrocław-Sośnica)

Zanim wyruszysz w trasę odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław-Sośnica wybierz jedną z dwóch dostępnych metod płatności:

1. Kup e-bilet autostradowy

Pamiętaj! Bilet możesz kupić z 60-cio dniowym wyprzedzeniem. Wystarczy podać numer rejestracyjny samochodu, odcinek autostrady oraz planowaną datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu. Bilet będzie ważny 48 godzin od wskazanej daty. Jeśli zmieniłeś plany, możesz go zwrócić przed zadeklarowaną godziną startu podróży.

2. Zainstaluj aplikację e-TOLL PL 

W aplikacji wniesiesz opłatę za przejazd i doładujesz konto. Aplikacja przekazuje dane geolokalizacyjne do systemu e-TOLL.

Pamiętaj! Aby korzystać z aplikacji musisz zarejestrować się w Internetowym Koncie Klienta w systemie e-TOLL. Po zakończeniu instalacji aplikacji otrzymasz identyfikator biznesowy urządzenia, podaj go w Internetowym Koncie Klienta (IKK). Możesz to zrobić na etoll.gov.pl

Informacje na temat e-TOLL

Więcej informacji na temat funkcjonowania systemy e-TOLL znajdziesz na stronie etoll.gov.pl.

{"register":{"columns":[]}}