W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Program Współdziałania

Informacje o Programie Współdziałania

Program Współdziałania

 

 

Program Współdziałania to nowa forma współpracy Krajowej Administracji Skarbowej z dużymi podmiotami, oparta na wzajemnym zaufaniu i zrozumieniu oraz transparentności wykraczającej poza ustawowe obowiązki. Celem Programu jest podjęcie wspólnych działań zmierzających do zapewnienia przestrzegania prawa podatkowego ze szczególnym uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i oczekiwań kluczowych podatników w celu zapewnienia lepszych warunków do prowadzenia aktywności gospodarczej w Polsce. Założenia Programu, które uwzględniają wytyczne OECD (The Organisation for Economic Co-operation and Development), zostały wpisane w projekt ustawy Nowa Ordynacja Podatkowa. Zaproponowane rozwiązania umożliwią podatnikom prowadzenie działalności gospodarczej w warunkach pewności w zakresie zagadnień podatkowych i zapewnią szereg korzyści wynikających z przystąpienia do Programu.

Program bazuje na budowaniu dobrych relacji pomiędzy organem podatkowym i podatnikiem w oparciu o funkcjonujące u podatnika objętego programem, ramy wewnętrznego nadzoru podatkowego (Tax control framework).

Szczegółowe informacje w zakresie Programu Współdziałania zamieszczono na Portalu Podatkowym www.podatki.gov.pl.

Ewidencja podatników, z którymi Szef Krajowej Administracji Skarbowej zawarł umowę o współdziałanie

L.p. Nazwa podatnika NIP Data zawarcia umowy
  1.  
SIG spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 6792740424 29 marca 2022 roku
  1.  
Basell Orlen Polyolefins spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 7742745992 13 lipca 2022 roku


Podstawa prawna
art. 20za ustawy Ordynacja podatkowa 

Materiały

Strona Programu Współdziałania na Portalu Podatkowym
Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
15.07.2022 16:24 Dominik Łotyszonok
Pierwsza publikacja:
17.05.2019 09:45 Rafał Ostrowski
{"register":{"columns":[]}}