W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Funkcjonariusze KAS, CBŚP i SG zlikwidowali kolejną nielegalną fabrykę papierosów

12.06.2019

papierosy lezące na krajance tytoniowej
  • Wspólne działania Krajowej Administracji Skarbowej, Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Straży Granicznej zakończyły się likwidacją nielegalnej fabryki papierosów.
  • W ujawnionym magazynie na dalszą dystrybucję czekało prawie 20 ton tytoniu, wartego niemal 14 mln zł. 

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz SG w Tuplicach we współpracy z policjantami CBŚP z Łodzi zlikwidowali magazyn z krajanką tytoniu w jednej w podwarszawskich miejscowości. W kontrolowanym magazynie ujawniono blisko 20 ton krajanki tytoniowej, zapakowanej w kartony o wadze 140 -150 kg. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 7 ton półproduktów służących do produkcji i pakowania papierosów oznakowanych znanymi markami tytoniowymi.

Szacunkowa wartość rynkowa zajętego towaru to prawie 14 mln złotych. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa została oszacowana na kwotę ponad 20 mln złotych.

To kolejne zakończone sukcesem wspólne działania Służby Celno-Skarbowej, Straży Granicznej i CBŚP, wymierzone przeciwko nielegalnej produkcji i obrotowi towarami akcyzowymi.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Prowadzi ją Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie.

 

Foto: Straż Graniczna

Zdjęcia (3)