W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Informacja o kampanii Bezpieczna transakcja

Czym jest kampania Bezpieczna transakcja

Jednym z priorytetów Ministerstwa Finansów (MF) i Krajowej Administracji Skarbowej jest skuteczna walka z przestępczością gospodarczą i oszustwami podatkowymi oraz ochrona legalnego biznesu i wsparcie uczciwych podatników.

Dlatego resort systematycznie wprowadza nowe narzędzia zmniejszające wyłudzenia w VAT, takie jak jednolity plik kontrolny VAT (JPK_VAT), mechanizm podzielonej płatności (MPP), metodyka w zakresie oceny dochowania należytej staranności przez nabywców towarów w transakcjach krajowych czy wykaz podatników VAT.

Działaniom tym towarzyszą akcje informacyjne skierowane do podatników. Jedną z nich jest ogólnopolska kampania edukacyjna Bezpieczna transakcja, prowadzona przez MF we współpracy z partnerami społecznymi z uwagi na niewystarczającą świadomość przedsiębiorców co do okoliczności transakcji w VAT.

Akcja jest skierowana do przedsiębiorców i dotyczy bezpieczeństwa obrotu gospodarczego. Ma wyjaśniać – „od ogółu do szczegółu" – mechanizm wyłudzeń podatku VAT i podnosić świadomość przedsiębiorców, jak chronić się przed nieświadomym wciągnięciem w „karuzelowy wir".

Przejdź do strony Bezpieczna transakcja na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów.

Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
01.09.2019 00:07 Michał Dziwota
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Departament Poboru Podatków
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Informacja o kampanii Bezpieczna transakcja 1.0 01.09.2019 00:07 Michał Dziwota

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP