W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KAS i CBŚP zlikwidowały fabrykę papierosów w Gorzowie Wielkopolskim

09.09.2019

Na zdjęciu funkcjonariusz KAS w nielegalnej fabryce papierosów
  • Ponad 2 tony krajanki tytoniowej i prawie 60 tysięcy sztuk gotowych papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili lubuscy funkcjonariusze KAS wspólnie z policjantami gorzowskiego zarządu CBŚP.
  • Nielegalny towar o szacunkowej wartości około 1 miliona złotych znajdował się na terenie jednej z gorzowskich hal.
  • Gdyby zatrzymane wyroby akcyzowe trafiły do sprzedaży uszczuplenia Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 2,1 mln złotych.

Lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej razem z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji działając z zaskoczenia skontrolowali teren jednej z gorzowskich hal po dawnym zakładzie spożywczym.

Wewnątrz budynku funkcjonariusze ujawnili fabrykę, gdzie przy profesjonalnej maszynie do wytwarzania papierosów, na gorącym uczynku zaskoczyli pięciu mężczyzn, w tym dwóch Polaków i trzech obcokrajowców.

Na miejscu zabezpieczono również ponad 2 tony krajanki tytoniowej, 56 tysięcy sztuk gotowych do paczkowania papierosów oraz materiały służące do ich produkcji takie jak kleje, bibułki, czy filtry.

Kompletną linię produkcyjną, papierosy, krajankę i materiały pomocnicze przewieziono do magazynu depozytowego Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. Tam też zostały one zabezpieczone na czas toczącego się śledztwa.

Zatrzymani już usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz naruszenia przepisów kodeksu karnego skarbowego.

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wlkp.

Zdjęcia (4)