W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KAS i CBŚP rozbiły grupę, która organizowała nielegalny hazard

09.09.2021

Automat do gier hazardowych.
  • Świętokrzyska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) z Kielc, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu.
  • Podczas śledztwa zabezpieczono ponad 350 automatów do gier.  

Członkowie rozbitej grupy przestępczej są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu na terenie całej Polski. Na początku września br. zatrzymano 5 osób, w wieku od 30 do 43 lat, na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego. Przeszukano ich miejsca zamieszkania i zabezpieczono: telefony komórkowe, elektroniczne nośniki danych, automaty do gier hazardowych oraz środki pieniężne.

Prokuratura Regionalna w Krakowie przedstawiła zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych. Dwóch zatrzymanych usłyszało zarzuty prania brudnych pieniędzy, dwóch sąd tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych oraz zakazów opuszczania kraju i dozór policyjny.

Sprawa jest rozwojowa i niewykluczone są kolejne zatrzymania.