W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

KAS wykryła papierosy w transporcie chusteczek higienicznych

24.11.2021

Otwarta naczepa, w środku kartony na paletach.
  • Warmińsko-mazurska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zatrzymała na przejściu granicznym w Grzechotkach tira z nielegalnymi papierosami.
  • Kierowca zadeklarował do odprawy przewóz chusteczek higienicznych. W przestrzeni ładunkowej znajdowało się ponad 641 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
  • Gdyby trafiły do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ok. 15,6 mln zł.

Wideo

Materiał wideo z audiodeskrypcją.

20 listopada 2021 r. na przejściu granicznym w Grzechotkach, zgłosił się do kontroli kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Federacji Rosyjskiej. Kierowca zadeklarował do odprawy towar – chusteczki higieniczne. Zamiast chusteczek znaleziono papierosy.

W przestrzeni ładunkowej pojazdu znajdowało się ponad 641 tys. paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Gdyby trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wynikające z niezapłaconych podatków, wyniosłyby prawie 15,6 mln zł.

Wobec kierowcy wszczęto postępowanie karne skarbowe i przewieziono do aresztu. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Braniewie.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}