KAS zabezpieczyła 2 t nielegalnego tytoniu

KAS zabezpieczyła 2 t nielegalnego tytoniu
  • Funkcjonariusze podlaskiej i kujawsko-pomorskiej KAS przechwycili blisko 2 tony nielegalnego tytoniu oraz urządzenia niezbędne do jego przetwarzania.
  • Szacunkowa wartość rynkowa ujawnionych wyrobów tytoniowych to ponad 1 milion złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białegostoku i Torunia ustalili, m.in. dzięki danym z systemu SENT, służącemu do monitorowania drogowego przewozu towarów, że na jednej z dróg w powiecie inowrocławskim może dojść do transakcji obrotu nielegalnym tytoniem.

Osoby biorące udział w nielegalnym procederze zostały przyłapane w trakcie przeładunku worków z tytoniem z jednego samochodu dostawczego na drugi. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu 1500 kg suszu tytoniowego, dwa samochody oraz ponad 11 tys. złotych w gotówce. W ramach prowadzonych działań przeszukali jedną z okolicznych posesji, gdzie znaleźli 400 kg nielegalnej krajanki tytoniowej oraz urządzenia służące do przetwarzania tytoniu.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe. Zatrzymani podczas akcji mężczyźni w wieku 22 i 43 lat, usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych zagrożonych karą wysokiej grzywny, karą pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

KAS zabezpieczyła 2 t nielegalnego tytoniu
KAS zabezpieczyła 2 t nielegalnego tytoniu
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics