W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Kujawsko-pomorska KAS wspólnie z CBŚP zlikwidowała nielegalną fabrykę papierosów na Mazowszu

09.09.2019

Funkcjonariusz KAS trzyma karton z nielegalnymi papierosami
  • W wyniku wspólnych działań funkcjonariusze przejęli ponad 420 tysięcy sztuk gotowych papierosów oraz niemal 1,5 tony krajanki tytoniowej.
  • Wartość rynkowa zabezpieczonych nielegalnych papierosów i tytoniu to prawie 1,5 mln złotych.
  • Gdyby nielegalne wyroby trafiły do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT przekroczyłyby kwotę 1,9 mln złotych.

Blisko trzydziestu funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i Centralnego Biura Śledczego Policji wkroczyło na początku września na teren nieruchomości znajdującej się w województwie mazowieckim, gdzie działała nielegalna wytwórnia papierosów. W budynkach, w których miał znajdować się warsztat naprawy obrabiarek, ujawniono gotowe papierosy oraz surowce i maszyny służące do ich produkcji.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 420 tysięcy sztuk papierosów pakowanych w zbiorcze kartony bez oznaczenia marki oraz 1430 kg krajanki tytoniowej, z której można byłoby wyprodukować blisko 1,5 miliona sztuk papierosów.

Zabezpieczono również specjalistyczną maszynę do produkcji papierosów wraz z systemem odpylaczy i kompresorem o wydajności produkcyjnej od kilkuset tysięcy do miliona papierosów dziennie.

Organizatorzy procederu zainstalowali w nielegalnej fabryce system monitoringu, który miał zapewnić bezpieczeństwo całemu przedsięwzięciu i ukrycie działań o charakterze przestępstw akcyzowych.

Podczas akcji zatrzymano 3 osoby. Ich rola w przestępczym procederze będzie ustalana w trakcie rozpoczynającego się dochodzenia.

Wideo

Zdjęcia (4)