W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mazowiecka KAS przerwała nielegalny handel samochodami

03.10.2019

Dwa granatowe samochody na lawecie
  • Funkcjonariusze i pracownicy KAS zabezpieczyli 26 luksusowych pojazdów oraz dokonali wpisu do hipoteki na 11 nieruchomościach.
  • Budżet państwa mógł stracić 12 mln zł z tytułu nieodprowadzonego podatku VAT.
  • Łączna wartość zabezpieczonego mienia na poczet przyszłych należności podatkowych to 10 mln zł.

Zaawansowane analizy ryzyka przeprowadzone przez Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy doprowadziły do wykrycia mechanizmu, który był wykorzystywany do uszczuplania podatku VAT na wielką skalę. W proceder były zaangażowane trzy podmioty z powiatu piaseczyńskiego. Według wstępnych wyliczeń, w ciągu kilkunastu miesięcy, budżet państwa mógł stracić nawet 12 mln złotych.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, przeszukali osiem posesji na terenie województwa mazowieckiego. Wszczęto trzy kontrole celno-skarbowe. Zablokowano środki finansowe na rachunkach bankowych, stanowiących własność osób zaangażowanych w nielegalną działalność. Szacunkowa, łączna wartość zabezpieczonego mienia to około 10 mln złotych.

Śledztwo prowadzi naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Zdjęcia (2)