W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Mazowiecka KAS zatrzymała nielegalne automaty

12.08.2019

Na zdjęciu nielegalne automaty w samochodzie dostawczym
  • Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 35 automatów do urządzania nielegalnych gier hazardowych. 
  • Automaty o wartości ponad 400 tys. złotych ukryte były w samochodzie dostawczym, naczepie, chłodni samochodowej i garażu. 

Na jednej z posesji w powiecie mińskim funkcjonariusze mazowieckiej KAS ujawnili punkt serwisowy automatów przeznaczonych do nielegalnych gier hazardowych. Był on doskonale wyposażony w części zamienne do uszkodzonych lub wyeksploatowanych maszyn, a także przygotowany do oklejania nowych urządzeń. W trakcie przeszukania ujawniono również 188 kluczy serwisowych i 8 pilotów.

Zabezpieczonych zostało 35 sprawnych automatów, na których zainstalowane były gry o charakterze losowym, na organizowanie których niezbędna jest koncesja do prowadzenia kasyna. Sprawne automaty ukryte były w samochodzie dostawczym, naczepie, chłodni samochodowej i garażu.

Zabezpieczone przez funkcjonariuszy KAS automaty, wobec których sąd orzeknie przepadek na rzecz Skarbu Państwa, zostają poddane trwałemu mechanicznemu uszkodzeniu.

Od początku roku na Mazowszu przeprowadzono łącznie 257 kontroli, w wyniku których zatrzymano ponad 1130 automatów do gier o wartości przekraczającej 13 mln zł.

Kara za każdy nielegalnie posiadany automat wynosi 100 tys. zł, natomiast za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna skarbowa, tj. grzywna, pozbawienie wolności do lat 3 albo obie te sankcje łącznie.

Zdjęcia (2)