W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Finansów i Szef KAS z wizytą w Zespole Jednostek Skarbowych w Poznaniu

29.11.2019

Minister Tadeusz Kościński podczas spotkania z pracownikami i funkcjonariuszami KAS w Poznaniu, widoczni Szef KAS oraz dyrektor IAS w Poznaniu
  • „Podatki to przede wszystkim inwestycja we wspólne dobro społeczne” – mówił minister finansów Tadeusz Kościński podczas spotkania z kadrą kierowniczą Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.
  • Była to pierwsza wizyta nowego szefa resortu finansów w jednostkach terenowych KAS.
  • W spotkaniu wziął udział Szef KAS nadinsp. Piotr Walczak.

Wizyta ministra finansów Tadeusza Kościńskiego w Zespole Jednostek Skarbowych w Poznaniu była okazją do podsumowania działań i osiągnięć KAS w tym regionie, a także podziękowania dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Agnieszce Szymankiewicz za wkład w rozwój wielkopolskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Agnieszka Szymankiewicz kończy pracę na stanowisku Dyrektora Izby Administracji Skarbowej, a od 1 grudnia nowym dyrektorem Izby będzie Marek Kołaciński.

W rozmowie z kierownictwem wielkopolskiej KAS minister finansów podkreślał usługową rolę administracji skarbowej w stosunku do podatników, w tym przedsiębiorców.

„W całej Polsce mamy 27 mln klientów. Państwo z nimi pracujecie i wiecie, czego od nas oczekują. Takie informacje są nam bardzo potrzebne, żeby proponować właściwe rozwiązania. Musimy i chcemy współpracować z naszymi podatnikami, czyli klientami, żeby wiedzieli, że podatki to inwestycja w Polskę. Musimy zawsze pamiętać, że jesteśmy służbą i pracujemy dla naszych obywateli” – mówił minister Tadeusz Kościński.

Towarzyszący ministrowi finansów, Szef Krajowej Administracji Skarbowej nadinsp. Piotr Walczak zaznaczył rolę sektora prywatnego i administracji skarbowej w kształtowaniu dochodów budżetowych.

„Wielkopolska jest jednym z kluczowych pod względem przychodów do budżetu regionów. To wynika z liczby obsługiwanych przedsiębiorców, ale także z dobrej pracy naszych koleżanek i kolegów w izbie i urzędach. Poznańska Izba stale zwiększa wpływy z VAT, PIT, CIT. Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy ma wiele sukcesów w zwalczaniu przestępczości gospodarczej. Zależy nam na zmianie wizerunku KAS, chcemy żeby biznes był naszym partnerem, a nie stroną. Gdy zbudujemy partnerstwo z biznesem, to będziemy lepiej współpracować” – podkreślił Szef KAS.

Wielkopolska od lat zajmuje czołowe miejsce na krajowej mapie w generowaniu dochodów budżetowych. Na jej terenie aktywnie działa ponad 390 tys. firm. W latach 2017-2019 wielkopolska KAS przekazała do budżetu państwa ponad 103 mld zł. Odnotowuje też liczne sukcesy w walce z przestępczością gospodarczą. Tylko w listopadzie ujawniła kilka przypadków obrotu fałszywymi fakturami VAT – ostatni z nich dotyczył obrotu fakturami na kwotę 10 mln zł.

Zdjęcia (5)