W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Minister Teresa Czerwińska wręczyła Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości

31.05.2019

na zdjęciu minister finansów prof. Teresa Czerwińska wręcza medal Szefowi KAS Marianowi Banasiowi
  • Minister finansów prof. Teresa Czerwińska, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła  Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
  • Uroczystość odbyła się 30 maja br. w Ministerstwie Finansów.

Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości są odznaczeniami o charakterze pamiątkowym, nadawanymi obywatelom Polski w okresie trwania narodowych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej w latach 2018-2021.

Premier Mateusz Morawiecki wyróżnił osoby szczególnie zasłużone, zaangażowane na rzecz przemian demokratycznych, które aktywnie włączyły się w budowę wspólnoty i wzmacniały suwerenność i tożsamość narodową oraz współtworzyły nowoczesny system finansów publicznych w demokratycznej Polsce.

Na mocy uchwały Rady Ministrów z dnia 8 maja 2018 r. w sprawie odznaki okolicznościowej – „Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości”, uhonorowani zostali:

  • Elżbieta Suchocka-Roguska, była sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów,
  • Marian Banaś, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, szef Krajowej Administracji Skarbowej,
  • Magdalena Rzeczkowska, dyrektor Departamentu Ceł w Ministerstwie Finansów,
  • Agnieszka Szymankiewicz, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu,
  • Tadeusz Gibas, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Krakowie.

"Państwo swoją postawą i zaangażowaniem codziennie udowadniacie, że Ojczyzna jest dobrem najwyższym, dla którego warto i należy pracować i wiele poświęcać” – powiedziała minister Teresa Czerwińska do uhonorowanych, cytując napis na rewersie medalu „To, co zdołały pokolenia tamte, dlaczego byście temu nie mogli podołać i wy?”.

„Dzisiaj świadectwem patriotyzmu jest uczciwa, solidna praca na rzecz Polski” - dodał wiceminister finansów, szef  Krajowej Administracji Skarbowej Marian Banaś.

Zdjęcia (3)