W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nielegalne papierosy zamiast lodówek

08.11.2019

Otwarty bok naczepy gdzie znajdują się pudła z papierosami.
  • Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przechwycili w Budzisku (woj. podlaskie) transport 228 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.
  • Szacunkowa wartość rynkowa nielegalnego towaru to ok. 3 miliony złotych.
  • Nielegalne wyroby tytoniowe ukryte były w litewskim tirze, który miał przewozić lodówki.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali do kontroli w pobliżu polsko-litewskiej granicy ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych kierowaną przez 42-letniego Litwina. Zgodnie z przedstawionymi dokumentami w naczepie tira miały znajdować się lodówki do przechowywania wina. Samochód został prześwietlony. W kontroli wziął udział służbowy pies Gotam, wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

W kartonowych pudłach, zamiast deklarowanych lodówek, znajdowały się białoruskie papierosy – 228 tysięcy paczek, o szacunkowej wartości rynkowej ok. 3 milionów złotych.

Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego wszczęli przeciwko litewskiemu kierowcy sprawę karną skarbową, rekwirując papierosy oraz ciężarówkę wykorzystaną do ich przewozu. Mężczyzna został zatrzymany i postanowieniem sądu tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Wideo

Materiały

Deskrypcja tekstowa filmu pt. Nielegalne papierosy zamiast lodówek
Nielegalne​_papierosy​_zamiast​_lodowek.pdf 0.09MB

Zdjęcia (4)