Obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Tablica „Vinctis non victis
  • 10 kwietnia 2019 r. w Ministerstwie Finansów odbyła się uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę mordu dokonanego wiosną 1940 r. w Związku Sowieckim przez NKWD na polskich obywatelach – jeńcach wojennych przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie.
  • Wiceminister finansów Szef KAS Marian Banaś, złożył kwiaty pod tablicą „Vinctis non victis" (Pokonanym Niezwyciężonym).

„Jak co roku zbieramy się przed tą tablicą, aby uczcić naszych bohaterów, którzy oddali życie za Polskę. Urzędnicy celni i skarbowi zostali zamordowani w bestialski sposób ale ich śmierć i męczeństwo nie poszły na marne. Dzisiaj mamy wolną i niepodległą Polskę, powinniśmy im być za to wdzięczni. Chcemy, aby właśnie ta pamięć została na zawsze dla nich i dla ich rodzin” – powiedział wiceminister Marian Banaś.

W uroczystości złożenia kwiatów pod tablicą poświęconą stu dwudziestu urzędnikom celnym i skarbowym – oficerom Wojska Polskiego, spoczywającym na cmentarzach w Katyniu, Charkowie i Miednoje uczestniczyli również podsekretarz stanu z-ca Szefa KAS Paweł Cybulski, podsekretarz stanu Filip Świtała, dyrektor generalny Barbara Brodowska-Mączka i pracownicy Ministerstwa Finansów.

Obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
Obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
Obchody 79. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
Zobacz więcej

Navigation Menu

Metrics