W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Papierosy zamiast ciastek. KAS przechwyciła kontrabandę wartą ponad 7,5 mln zł

07.04.2021

Bok radiowozu z napisem Służba Celno-Skarbowa, za nim samochód ciężarowy.
  • Przemyt niemal 514 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremniła podlaska Krajowej Administracja Skarbowa (KAS).
  • Kontrabanda została przechwycona w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku.
  • Wartość zabezpieczonych przez KAS papierosów to ponad 7,5 mln zł.

Wideo

Materiał wideo z audiodeskrypcją pt. Papierosy zamiast ciastek. KAS przechwyciła kontrabandę wartą ponad 7,5 mln zł.

Funkcjonariusze KAS z Budziska zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę, która zgodnie z dokumentami miała przewozić do Francji ciastka. Podczas rewizji, w której mundurowych wspierał owczarek belgijski Gotam, okazało się, że zamiast deklarowanych słodyczy w naczepie ukryte są nielegalne papierosy.

W ciężarówce kierowanej przez 34-letniego Łotysza znajdowało się blisko 514 tys. paczek papierosów o wartości ponad 7,5 mln zł. Gdyby trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby 12 mln zł.

Wobec kierowcy ciężarówki wszczęte zostało śledztwo, które nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Suwałkach. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

Zdjęcia (3)