W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Podkarpacka KAS zatrzymała nielegalnych imigrantów ukrywających się w transporcie owoców

05.06.2019

Funkcjonariusze prze
  • W miejscowości Wyżne na Podkarpaciu funkcjonariusze KAS zatrzymali 7 nielegalnych imigrantów ukrywających się w chłodni z transportem owoców z Grecji. 
  • Służby zaalarmował polski kierowca ciężarówki zaniepokojony dobiegającymi z naczepy odgłosami.
  • Zatrzymani to obywatele Afganistanu, Pakistanu i Iranu.

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS zostali powiadomieni przez Policję o zatrzymaniu w miejscowości Wyżne samochodu ciężarowego przewożącego towar z Grecji na Litwę. W związku z podejrzeniem nielegalnego przewozu osób ukrytych w przestrzeni ładunkowej wezwana została również Straż Graniczna. 

Z dokumentów kierowcy pojazdu, obywatela Polski, wynikało, że w naczepie chłodni przewożone są arbuzy. Po oględzinach stwierdzono, iż naczepa pojazdu nie posiadała jakichkolwiek zamknięć celnych. Po jej otwarciu funkcjonariusze KAS, SG oraz Policji wspólnie dokonali kontroli przestrzeni ładunkowej, w której stwierdzili obecność 7 osób – narodowości afgańskiej, pakistańskiej oraz irańskiej. 

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej -PSG Rzeszów Jasionka.
 

Zdjęcia (1)